فروشگاه ساز فایل و همکاری در فروش سل یو

گوگل رنک

پیج رنک

رتبه سنج گوگل

پاورپوینت تعادل در کودکان - فروشگاه بزرگ الماس
X
تبلیغات
زولا

فروشگاه بزرگ الماس

این فروشگاه اینترنتی آمادگی خود را جهت ارائه انواع فایل های الکترونیک، پروژه های مختلف دانشجویی و صنعتی، کتاب ها و جزوات و دانشگاهی اعلام کرده و در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده است

پاورپوینت تعادل در کودکان

nتعادل یک واکنش حرکتی نمونه است که به یکپارچگی محرکهای دریافتی از سیستم های بینایی و حسی حرکتی وابسته است n حسی بینایی به ما می گوید که بدنمان در چه وضعیت نسبی در محیط قرار دارد داده های حسی حرکتی از گیرنده های درونی بدن به ما می گوید اندامها و بخش های مختلف بدن در چه وضعیت نسبی در مقایسه با یکدیگرند
دسته بندی علوم انسانی
فرمت فایل docx
حجم فایل 82 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 27
پاورپوینت تعادل در کودکان

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

در زمان

اجرای حرکت

nماهیت تعادل تعادل

nتعادل یک واکنش حرکتی نمونه است که به یکپارچگی محرکهای دریافتی از سیستم های بینایی و حسی حرکتی وابسته است.

n حسی بینایی به ما می گوید که بدنمان در چه وضعیت نسبی در محیط قرار دارد. داده های حسی حرکتی از گیرنده های درونی بدن به ما می گوید اندامها و بخش های مختلف بدن در چه وضعیت نسبی در مقایسه با یکدیگرند.

در مواقعی که باید تعادل خود را حفظ کنیم سیل اطلاعات حسی باید در سیستم عصبی یکپارچه شود و عضلات همواره با توجه به نیاز مکانیکی حرکت، فعال یا آرام و یا در حالت
استراحت باشند.

باید در وضعیت های نامحدودی بتوانیم تعادل خود را حفظ کنیم. بعضی اوقات بدن در وضعیت ایستا، باید متعادل باشد و پاره ای دیگر از مواقع، به ویژه هنگام حرکت به تعادل پویا نیاز است. انتظار می رود بتوانیم نه تنها روی دو پا، بلکه روی سایر اندامها نیز بدن خود را در حالت پویا نگه داریم.

دانشمندان حرکت شناسی چنین نتیجه گیری کرده اند که سطح اجرا در حرکات تعادلی ویژه همان حرکات هستند. یعنی اینکه تعادل یک قابلیت و توانایی عمومی و کلی نیست، بلکه توانای ویژه و خاص است. فردی ممکن است در یک حرکت تعادلی اجرای خوبی داشته باشد در حالیکه حرکت دیگری را در حد متوسط اجرا کند. به همین دلیل دوره و سیر رشد تعادل به بهترین وجه، مربوط به کار تعادلی ویژه ای است که برای سنجش و ارزیابی اجرای ویژه استفاده می شود.

به طور خلاصه تعادل:

عبارت است از توانایی بدن برای نگهداری در یک
حالت ویژه.

تعادل از نظر شکل ظاهر به دو نوع تقسیم می شود:

تعادل ایستا:

توانایی بدن برای حفظ تعادل در حالت سکون

تعادل پویا:

توانایی بدن برای نگهداری و حفظ یک حالت

تعادل به توانایی بدن شخص برای تلفیق داده های دیداری با اطلاعات حاصل از مجاری
نیم دایره در گوش داخلی و اطلاعات حاصل از گیرنده های عضلانی بستگی دارد.

مخچه

مخچه قادر است علاوه بر همکاری در پروسه حرکت و تعادل پردازش اطلاعات دیداری
و فعالیت های مشابه را نیز کنترل کند.

بررسی مغز نوزادان که به طور کامل تکامل نیافته است وظایفی بیش از این را به مخچه مربوط ساخته است.

زمانی که 74 نوزاد نارس با درجاتی از عقب ماندگی رشد ذهنی تحت مطالعه قرار گرفتند و روی مغز آنها MRI صورت گرفت مشخص شد نوزادانی که مخچه آنها تکامل نیافته بود نه تنها قادر به حفظ تعادل خود نبودند بلکه در آینده در برقراری ارتباط صحیح و رفتار اجتماعی و پردازش اطلاعات دیداری نیز موفق نبودند. نتایج این تحقیق ثابت می کند آسیب دیدن مخچه بر اثر تصادف یا حوادث مشابه نیز این گونه عوارض را دارد.

سیستم کنترل پوسچر

حفظ توازن پوسچرال شامل درک حسی حرکات بدن، پردازش اطلاعات حسی حرکتی در داخل سیستم عصبی مرکزی و پاسخهای مناب عضلانی – اسکلتی می باشد.

بسیاری از فعالیت های روزانه همانند راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، دریافت یا پرتاب توپ نیازمند قرارگیری استاتیک پاها و کنترل تعادل می باشند.

بنابراین تعادل باید به عنوان یک فرآیند استاتیک و دینامیک در نظر گرفته شود. حفظ تعادل استاتیک و دینامیک بر پایه عمل متقابل میان بدن و محیط می باشد.

یک شخص می تواند بنابر یک یا دو دلیل دچار نقص تعادل شود:

وضعیت مرکز ثقل نسبت به سطح اتکاء به درستی احساس نشود.

حرکات اتوماتیک مورد نیاز جهت انتقال مرکز ثقل به یک وضعیت متعادل در زمان مناسب و به طور کارآمد صورت نگیرد.

ضعف عضلانی، و نقایص دامنه حرکتی
می توانند توانایی ورزشکار جهت حفظ مرکز ثقل در داخل سطح اتکاء بدن را به مخاطره انداخته و یا به عبارت دیگر سبب از دست رفتن تعادل ورزشکار شوند.

حرکات تعادلی

حرکات تعادلی شامل حرکات مفاصل مچ، زانو و هیپ می باشند که بوسیله اعمال هماهنگ شده در طول زنجیره حرکتی کنترل می گردند.


***توجه مهم: دقت داشته باشید شما دوستان می توانید از اینجا وارد فروشگاه بزرگ الماس شده و پروژه ها و محصولات دلخواه مشابه دیگر را نیز بیابید
تاریخ ارسال: چهارشنبه 4 مرداد 1396 ساعت 03:16 | نویسنده: Diamond | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.